GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 8759122
*
nr 875 9122
Keramik
1950-tal, 9 del
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2014
kl 20:04:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/2 21:34:52
1
300 kr
11/2 22:32:22
2
150 kr
11/2 22:37:17
2
250 kr
15/2 18:59:28
3
350 kr
16/2 23:35:59
4
Vinnande bud
17/2 19:53:40
5
500 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:00
-
5027 Kryddburkar
höjd, 13cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:07
-
5247 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:59
*
Keramik
nr 875 9122
Keramik
1950-tal, 9 del
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/2 21:34:52 | 1 | 300 kr |
11/2 22:32:22 | 2 | 150 kr |
11/2 22:37:17 | 2 | 250 kr |
15/2 18:59:28 | 3 | 350 kr |
16/2 23:35:59 | 4 | Vinnande bud |
17/2 19:53:40 | 5 | 500 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55 -
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17 -
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:00 -
5027 Kryddburkar
höjd, 13cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:07 -
5247 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:59